Nainggolan afër kalimit tek kinezët e Guangzhou Evergrande!

Mesfushori i Romës Radja Nainggolan është afër marrëveshjes për një huazim tek kinezët e Guangzhou Evergrande, sipas Information Times.

Për këtë lojtar verën e kaluar ishin të interesuara Liverpooli dhe Manchester United por tani futbollisti ka vendosur të huazohet ku do të përfitojë 12 milionë euro në vit edhe 20 milionë kur të nënshkruajë kontratën nga të cilat 10 milionë do ti marrë agjenti i tij.

Radja Nainggolan mesa duket e ka synim paranë pasi që tek Roma këtë pagë mundej vetëm që ta imagjinonte.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here