Arsenal ofertë të re për Aubameyang!

Arsenal nuk po dorëzohet për kartonin e Aubameyang.

Sipas “Diario Gol”, “Topxhinjtë” kanë rritur ofertën për gabonezin duke e çuar atë në 51 milionë paund.

Borussia Dortmund janë të vendosur që yllin e tyre ta lirojnë vetëm për një çmim të lartë dhe kanë refuzuar ofertën e parë të Arsenalit prej 43 milionë paund.

Në transferimin e Aubameyang mund të përfshihet edhe Giroud, sepse Dortmund  po kërkon zëvendësuesin e Aubameyang.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here