Bayern Munchen niset drejt Bale!

Ditën e djeshme në mediat spanjolle është përhapur lajmi se Bayern Munchen është interesuar për Gareth Bale.

Sot e përditshmja gjermane “Bild” e konfirmoi këtë interesim të Bayernit, duke cekur se transferimi mund të ndodhë ne verë dhe se deri në fund tës ezonit Bale do të mbetet në “Santiago Bernabeo”.

Për një kohë të gjatë Bale ka probleme me lëndimet dhe kryesia e Realit nuk ka asgjë kundër për largimin e tinj nga Madridi.

Edhe Bale dëshiron të largohet nga Madridi dhe Bundesliga do të ishte një opcion interesant.

“Bavarezët” janë të gatshëm të ofrojnë 100 milionë euro për kartonin e Bale dhe mbetet ta shohim reagimin e Realit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here