Gerrard Pique pranë rinovimit të kontratës!

Gerrard Pique do të nënshkruajë një kontratë të re me Barcelonën të hënën e ardhshme sipas Mundo Deportivo.

Mbrojtësi do të zgjasë kontratën e tij deri më 2022 kur atëherë do të jetë plot 35 vjeç, me një klauzolë prej 500 milionë eurosh.

Barcelona po kërkon që të mbajë yjet e saj në skuadër dhe nuk ka dëshirë që rasti i Neymar të përsëritet prapë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here