Miliona për Dzekon nga Anglia!

Sulmuesit të Romës Edin Dzekos i është ofruar një kontratë 8 milionë euro në sezon nëse i bashkohet Chelseas, raporton Corriere dello Sport.

Chelsea ka arritur marrëveshjen për të marrë nga Edin Dzeko Roma edhe Emerson Palmieri por tani vetëm po bisedojnë rreth detajeve të kontratës.

Dzeko do të jetë titullar të mërkurën ndaj Sampdorias, por spekulimet thonë se boshnjaku është shumë pranë një rikthimi në Premier League dhe do ketë një rritje të ndjeshme të rrogës nga 4,5 milionë euro që merr aktualisht në sezon.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here