Manchester United e gatshme të paguajë klauzolën për Faouzi Ghoulam të Napolit!

Manchester United janë gati që ta paguajnë klauzolën e mbrojtësit të majtë të Napolit, Faouzi Ghoulam.

Klauzola e tij është 60 milionë euro dhe për ‘Djajtë e kuq’ kjo nuk është problem.

Algjeriani ka nënshkruar një marrëveshje të re me klubin muajin e shkuar, që e ka edhe klauzolën e re.

Sipas Rai Sport, klubi anglez ua ka bërë të ditur Napolit që janë të gatshëm t’ia paguajnë këtë klauzolë.

Napoli pritet ta zëvendësojë me mbrojtësin e Benficas, Alejandro Grimaldo.

Lojtari mund të vije në sezonin e ardhshëm.

Manchester United ka disa mbrojtës të majtë në klub, por që Jose Mourinho nuk i pëlqen.

Objektivi kryesor i angleze ishte Alex Sandro, por siç duket kanë hequr dorë duke e parë edhe interesimin e Chelseat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here