Roma pas Dembele!

Roma ka filluar kërkimin për një sulmues të ri pasi Edin Dzeko është shumë pranë kalimit tek londinezët e Chelseas.

Nga shitja e boshnjakut romanët pritet të grumbullojnë dikur rreth 30 milionë euro dhe 5 të tjera me anë të bonuseve.

Skuadra nga kryeqyteti i Italisë po përgatit disa lëvizje në fund të afatit kalimtar të janarit.

Nën radarët e Romës ka përfunduar sulmuesi i skuadrës skoceze Celtic Moussa Dembele.

Klubi skocez e ka vlerësuar futbollistin me një shifër prej 17 milionë eurosh dhe Roma nuk ka ndërmarrë akoma asnjë veprim për Dembele.

Roma gjithashtu synon Michy Batshuayi dhe Nicola Sansone.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here