Wenger: Transferimi i Aubameyang akoma larg

“Topçinjtë” e Arsenalit kanë dështuar deri më tani për të ofuar çmimin që dëshiron Borussia Dortmund, edhe pse ka një mundësi për një lëvizje të fundit para se afati kalimtar i janarit të mbyllet.

Arsene Wenger e pranoi se një marrëveshje për Aubameyang me Dortmund është akoma larg ku ka një kohë të gjatë që po negociohet por mesa duket çmimi prej 50 milionë eurosh duket i tepërt për Arsenal.

Arsenal e bënë sulmuesin gabonez objektivin kryesor që pas largimit të Alexis Sanchez tek Manchester United dhe tani Aubameyang pritet që të jetë zëvëndësuesi i kilianit tek Arsenal.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here