Alexis ka blerë vilën në të cilën jetonte Tevez (FOTO)

Futbollisti kilian, Alexis Sanchez karierën e tij do ta vazhdojë në Manchester United.

Alexis dje ka debutuat për “Djajtë e Kuq” dhe dëshmoi se do të jetë një përforcim i madh për skuadrën e United. Kiliani për momentin gjendet në një hotel të shtrejtë të Manchesterit.

Të afërmit e Sanchez kanë gjetur shtëpinë e re për të jetuar. Vila ku do të jetojë Sanchez kushton 4 milionë paund.

Në vilën e njejtë ka jetuar edhe Tevez gjatë kohës që ka luajtur te United dhe City. Çmimi i vilës nuk do të jetë problem pasiqë Alexis përfiton 500000 paund në javë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here