Laporte kryen testet mjekësore

Manchester City nuk duan të humbasin aspak kohë rreth transferimit të Aymeric Laporte-s nga skuadra e Athletic Bilbaos.

Laporte ka kryer testet mjekësore mëngjesin e sotëm.

Francezi ka kryer edhe testet e gjakut dhe procedurat tjeara para se të niset për në Angli.

Sipas mediave transferimi Laporte-s te City do ti kushtojë “Qytetarët” 60 milionë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here