Reali shkatërron Valencian

Pas eleminimit shokues nga Kupa e Mbretit, skuadra e Zidane ka arritur të marrë një fitore të rëndësishme kundër skuadrës së Valencias.

Mbretërit morën epërsinë pas golit të Ronaldos nga pika e bardhë në minutën e 16-të.

Ronaldo në minutën e 38-të shënoi përsëri nga pika e bardha, pasiqë gjyqtari akordoi penallti pas një dueli mes Montoyas dhe Benzemas.

Deri në mbarimin e pjesës së parë Valencia kishte disa raste për ta ngushtuar rezultatin por pjesa e parë mbaroi 0-2 për Reali.

Megjithatë me fillimin e pjesës së dyte Valencia arriti ta ngushtojë rezultatin me anë të golit të Mina në minutën e 59-të.

Pas lojës agresive nga Valencia në minutat e fundit duket se nuk kishin forcën e duhur dhe Reali arriti të shënojë edhe dy herë me anë të Marcelo-s në minutën e 84 dhe Kross në minutën e 89-të.

Valencia-Real Madrid 1-4.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here