Messi dëshiron ta ketë shok skuadre lojtarin e Real Madrid!

Lionel Messi ka bërë një këshillë te bordi i klubit katalan që të firmosë me lojtarin 22 vjeçar të Real Madrid Marco Asensio, sipas Don Balon.

22 vjeçari po shihet në Spanjë si një ndër lojtarët më premtues për të ardhmen, dhe mungesa e minutave tek Real Madrid e ka bindur Leo Messin që ti thotë klubit të tij të bëjnë një ofertë për spanjollin.

Ky interesim i Messit po shihet edhe si një hakmarrje pasi Real Madrid po interesohet të sjellë në Camp Nou ish lojtarin e Barcelonës, yllin brazilian Neymar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here