Mourinho: Alexis ishte i lirë!

Trajneri i Manchester United insiston se Alexis Sanchez ishte një blerje e lirë edhe përkundër pagës së tij astronomike.

“Ai ishte i lirë, apo jo?”- u shpreh Mourinho. Për atë çmim që ne e morëm ai është një lojtar fantastik.

Alexis Sanchez për momentin është lojtari më i paguar tek Manchester United gjë e cila ka ngjallur pakënaqësi tek lojtarët e tjerë si psh Paul Pogba dhe kjo gjë nuk do të ndihmojë aspak “Red Devils” në objektivat e saja këtë sezon.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here