Real Madrid dëshiron Pochettino në pankinë!

Real Madrid po bëjnë gati gjithçka për ta bindur trajnerin aktual të Tottenham Hotspurs Mauricio Pochettino që të zëvëndësojë Zinedine Zidane tek klubi mbretëror, raporton Daily Mirror.

Tottenhami i Pochettinos e mposhti 3-1 Real Madridin në ndeshjen e grupeve në Champions dhe duke barazuar 1-1 në Santiago Bernabeu dhe kjo gjë mesa duket i ka impresionuar drejtuesit e klubit madrilen.

Mesa duket për Zinedine Zidane shpëtimi i vetëm këtë sezon mund të jetë Champions League pasi La Liga praktikisht duket e humbur ku për momentin janë plot 16 pikë larg nga Barcelona.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here