Ibrahimoviç drejt MLS!

Los Angeles Galaxy janë duke shqyrtuar mundësinë për të transferuar sulmuesin e Manchester United Zlatan Ibrahimoviç, raporton ESPN FC.

Transferimi i Alexis Sanchez dhe paraqitja e tij që po befason Jose Mourinhon ka bërë që Ibra të humb më shumë shance për një vend titullari tek United dhe një lëvizje drejt kontinentit amerikan duket më i mundshëm.

LA Galaxy ka thënë se nuk do të shpenzojë shumë para për suedezin pasi që pagën e tij vjetore do të mund ta paguajnë sponzorët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here