Manchester City blen Jack Harrison!

Manchester City ka nënshkruar me Jack Harrison nga skuadra e New York City FC dhe e ka huazuar anësorin tek Middlesbrough, ka konfirmuar klubi të martën.

Harrison ka nënshkruar një kontratë 3 vite e gjysmë dhe sezonin e parë duket se do ta kalojë tek klubi nga Championship Middlesbrough.

Një shifër zyrtare nuk është treguar por mediat thonë se kjo blerje Cityt i kushtoi 6 milionë euro plus bonuset varësisht nga paraqitja e lojtari.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here