Eufori në „Emirates“: Ozil vazhdon kontratën-shifrat marramendëse!

Atë që mëngjesin e sotëm mediat e paralajmëruam, BBC e konfirmoi-Mesut Ozil ka vazhduar kontratën me Arsenalin.

Ozil është i kënaqur për transferimin e Aubameyang dhe vendosi që ti mbetet besnik “Topxhinjëve”.

BBC ka bërë të njohura detajet e kontratës.

Me kontratën e re Ozil do të qëndrojë te Arsenali deri në vitin 2021 dhe paga javore e tij do të jetë 350 000 paund. Paga vjetore e Ozil do të jetë 20 milionë paund në sezonë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here