Ibra nënshkruan: Ky është destinacioni i tij i ardhshëm

Manchester United ka hapur dyert për Zlatan Ibrahimovic, gjithashtu edhe Mourinho deklaroi se ai mund të largohet.

Siç bën të ditur “L’Equipe”, marrëveshja është arritur para 3 javësh dhe Ibrahimovic ka  vënë firmën e tij.

Destinacioni i tij i ardhshëm do të jetë Los Angeles Galaxy.

Ibrahimovic u rikthye pas lëndimit në fushë, por përsëri morri një lëndim dhe tani është jashtë fushave.

Ende nuk është e qartë se kur do të transferohet Ibra në fund të sezonit apo në mars kur fillon MLS.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here