Neymar kritikon PSG për Lucas Moura

Futbollisti më i shtrenjtë në historinë e futbollit, Neymar ka shprehur haptazi dëshpërimin e tij për transferimin e Lucas Moura te Tottenham.

“Jam i dëshpëruar sepse e kisha atë shok të mirë. Lucas ishte futbollist klasi, por këtu nuk i jepej shumë mundësia. Mendoj se kjo është e padrejtë”, ka deklaruar Neymar.

“Lucasin e kam vëlla futbolli dhe i dëshiroj sukes kudo që të shkojë. Shpresoj se do të shënojë shumë gola dhe do të rikthehet me kombëtaren e Brazilit”, ka shtuar Neymar.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here