Lookman huazohet tek Leipzig!

Ademola Lookman është huazuar tek “Demat e Kuq” deri në fund të këtij sezoni kanë njoftuar drejtuesit e klubit të Everton.

Anglo-nigeriani u transferua në Goodison Park nga skuadra e Charlton Athletic për 11.8 milionë euro por dështoi që të siguronte një vend titullari tek Everton.

20 vjeçari ka bërë 24 paraqitje me Everton duke shënuar vetëm 3 gola gjë që nuk i bindi zyrtarët e Evertonit dhe e huazuan tek RB Leipzig.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here