Mbrojtësi i Manchester City tek Everton!

Everton kanë arritur që të huazojnë mbrojtësin francez të Manchester City pasi që ai nuk është më në preferencat e Pep Guardiolas.

Eliaquim Mangala nga Manchester City iu bashkangjit Evertonit në formë huazimi deri në fund të këtij sezoni.

Qendër mbrojtësi francez ju bashkua skuadrë së Sam Allardyce pasi që me Citizens zhvilloi vetëm 9 paraqitje këtë sezon.

“Jam shumë i lumtuar që jam transferuar tek Everton dhe mezi po pres që të veshë fanelën e kaltër që të japë maksimumin për mbështetësit e mi” u shpreh Mangala.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here