Skuadrat në Premier League që po luftojnë për vendin e dytë

Skuadra e Guardiolës së fundmi transferoi Aymeric Laporten nga Athletico Bilbao për një shumë 65 milionë euro dhe kështu që nga vera ‘qytetarët’ kanë shpenzuar plotë 300 milionë euro në mbrojtje.

Prandaj, tashmë është shumë vështirë të besohet që ndonjë skuadër mund të ja rrëmbej titullin skuadrës së Guardiolës, kështu duke e marrë parasysh edhe humbjen e Manchester Unitedit nga Tottenham me rezultat 0:2.

Tashmë gara për vendin e dytë është bërë interesante, për të cilën do të luftojnë katër ekipe.  Manchester United, Liverpool,Chelsea dhe Tottenham luftojnë  për t’u bërë ‘hije’ e Manchester Cityt.

Liverpooli fitoi mbrëmë si mysafir i Huddersfieldit me rezultat 3:0. Me të njejtin rezultat humbi sot Chelsea ndaj Bornemouth në shtëpi,  dhe tashmë është në pozitën e katërt.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here