Blind iu ofrua Romës!

Roma e shpërfilli mundësinë për të marrë Daley Blind nga Manchester United pasi që lojtari ishte vetëofruar tek klubi i Romës, deklaroi drejtori teknik Monchi.

Lojtari i kombëtares holandeze ishte pranë transferimit tek Roma gjatë afatit kalimtar të janarit por romanët menduan se holandezi ishte i shtrenjtë dhe nuk i nevojites skuadrës së tyre.

Blind na u ofrua neve 3-4 ditë më herët por ne menduam se nuk është lojtari i duhur për ne edhe për nga ana ekonomike”- tha Monchi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here