Mesut Ozil vendos për të ardhmen!

Një afat kalimtar i transferimeve i mbyllur më së miri për skuadrën e Arsenal që pasi bleu Mkhitaryan dhe Aubameyang tani siguroi edhe rinovimin me Mesut Ozil.

Klubi i Arsenal ka njoftuar zyrtarisht se Ozil ka nënshkruar një kontratë afat gjate për të qëndruar në klub.

Kontrata e re pritet që ta mbajë turko-gjermanin në Emirates Stadium deri në vitin 2021 kur edhe do i skadojë kontrata.

Topçinjtë” e Londrës tani janë më të qetë pasi që për Ozil ishin të interesuara Paris Saint Germain, Manchester United dhe disa ekipe kineze që ishin të gatshme të derdhnin miliona për lojtarin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here