Barazon City!

Manchester City është ndalur në barazim 1-1 në udhëtim te Burnley.

Të kaltërtit nga Manchesteri e nisën mirë ndeshjen dhe rrezikuan qysh në minutat e parë të ndeshjes me Bernanrdo Silvën po pa arritur të shënoj.

Goli i parë në këtë sfidë erdhi pasi kishin kaluar 22 minuta lojë.

Mesfushori portugez, Bernanrdo Silva shërbeu mirë brazilianin Danilo i cili me një goditje të fortë nga distanca mposhti portierin vendas për 0-1.

Pas golit të pësuar, vendasit u vërsulën drejt portës së mysafirëve për të barazuar rezultatin.

Rast të mirë pati Ben Mee por që goditja e tij me kokë shkoi skaj shtyllës.

Me epërsinë minimale të mysafirëve 0-1 përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

 

Sergio Aguero pati rast të mirë shënimi në minutën e 55-të, por goditja e tij nuk ishte e saktë.

E në minutën e 82-të të ndeshjes, Burnley arriti ta barazonte rezultatin në 1-1.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here