Aubameyang: Tek Arsenal vetëm se do të përmirësohem!

Përfaqësuesi i kombëtares së Gabonit për një debutim të mirë për Arsenal ku edhe shënoi një gol duke paralajmëruar se ky është vetëm fillimi pasi ka shumë për të ofruar për skuadrën e Arsenal.

28 vjeçari u transferua me një çmim rekord tek Arsenal për plot 55 milionë funta, dhe me ardhjen e tij në Londër, Olivier Giroud u transferuar tek Chelsea pasi ai ishte i pakënaqur që nuk po mund të gjente shumë minuta në dispozicion tek “Topçinjtë”.

Aubameyang menjëherë pasi u transferua në Arsenal u fut në 11 e parë duke lënë në stol blerjen 52 milionëshe të Alexandre Lacazzete.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here