Londinezët në garë për Umtiti!

Në garë për mbrojtësin e skuadrës së Barcelonës duket se vetëm po hyjnë skuadra kur kësaj rradhe në ndjekje të mbrojtësit francez ka hyrë Chelsea e Abramovich, njofton Don Balon.

Umtiti ka një klauzolë prej 60 milionë euroë por Barcelona është e vendosur që mos ta shesë futbollistin për asnjë çmim pasi forma që po tregon i ka lënë të gjithë pa fjalë.

Megjithatë Chelsea, Paris Saint Germain dhe Real Madrid kanë hyrë në garë për të siguruar kartonin e futbollistit i cili më herët përflitej për një transferim tek Manchester City dhe Manchster United.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here