Napoli kërkon Amin Younes!

Transferimi i Amin Younes nuk ndodhi gjatë afatit kalimtar të janarit por skuadra e Serie A tani po i ruan forcat për ta sjellë futbollistin në Itali gjatë afatit veror të transferimeve.

Drejtori i Napoli Aurelio De Laurentis deklaroi se transferimi u shtye për shkak të disa problemeve familjare që kishte Younes nga Ajax.

Edhe pse tani dështuan tratativat De Laurentis deklaroi se një marrëveshje është arritur dhe se futbollisti në korrik do të transferohet tek Napoli edhe për faktin që i skadon afati me skuadrën nga Eredivisie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here