Olivier Giroud: Deschamp më tha të largohesha nga Arsenal!

Një ndër transferimet më surprizuese të këtij janari është Olivier Giroud nga Arsenal për tek Chelsea.

Giroud u transferua tek Chelsea për 18 milionë paund dhe me këtë transferim u përmbyll një marrëveshje trekëndësh mes Chelseas, Arsenal dhe Borussia Dortmund.

Pierre Emerick Aubameyang tek Arsenal ndërsa Michy Batshuayi i Chelsea  u huazua tek Borussia Dortmund deri në fund të sezonit.

Giroud mund të debutojë me Chelsean në ndeshjen e të hënës pasi Alvaro Morata duket prapë se nuk është në formë optimale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here