Arsenal interesohet për lojtarin e Juventus!

Arsenali janë të interesuar për të siguruar shërbimet e lojtarit të Juventus Daniel Rugani, konfirmon agjenti i lojtarit.

Përfaqësuesi i kombëtares italiane duket se është duke hasur vështirësi për të gjetur minuta në fushën e blertë ndërsa Arsenal akoma nuk ka bërë një ofertë zyrtare.

Pavarësisht blerjes së Aubameyang dhe MkhitaryanTopçinjtë” u kritikuan shumë për shkak që nuk blenë asnjë përforcim për repartin defenzim dhe Rugani mund të jetë zgjidhja e këtij problemi.

23 vjeçari ka bërë 10 paraqitje këtë sezon në Serie A pavarësisht largimit të Leonardo Bonuccit gjatë verës për tek Milan.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here