Kjo nuk ka kuptim: 12-të nga 13-të lojtarët më të paguar luajnë në klubin e njejtë

Fakt interesant…

Duket e pavërtetë por, 12-të nga 13-të lojtarët më të paguar në Francë luajnë te PSG.

Më i paguari në Francë dhe botë është Neymar i cili përfiton 2.7 milionë euro në muaj. I dyti rradhitet Cavani dhe i treti Mbappe.

Dominimin total të PSG e prish Falcao i cili rradhitet në vendin e 9-të. Më shumë se Falcao  përfitojnë, Silva, Di Maria, Marquinhos, Tiago Mota dhe Pastore.

Pas tij i 10-ti është Alves, Draxler dhe Veratti, kurse i 13-ti është Ben Arfa.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here