Liverpool nënshkruan me 18 vjeçarin kolumbian!

20 vjeçari i cili është shumë i sigurtë në mbajtjen e topit dhe një driblues i fortë do të luajë në Spanjë për të siguruar një leje pune.

Liverpool ka konfirmuar se ka nënshkruar një marrëveshje me mbrojtësin kolumbian Anderson Arroyo, i cili është tek Real Mallorca në një huazim 18 mujor.

Adoleshenti i cili është rekrutuar nga Fortaleza CEIF në atdheun e tij dhe tek Mallorca do të qëndrojë deri në 30 qershor 2019 në mënyrë që të mund të sigurojë një leje pune.

I adaptuar në të dy krahët Arroyo është një mbrojtës me tipare sulmuesi i cili mund të luajë shumë mirë edhe në mesfushë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here