RB Leipzig po vëzhgon Geubbels!

RB Leipzig është duke i shikuar me shumë kujdes bisedimet e Lyon me sulmuesin adoleshent Willem Geubbels, raporton Lequipe.

16 vjeçari është duke diskutuar me Lyon për të nënshkruar kontratën e parë profesionale dhe Lyon po shpreson që të mos humbë një prej lojtarëve më shpresues për të ardhmen.

Bayern Munchen, Chelsea dhe Tottenham e kanë nën shënjestër lojtari por RB Leipzig duke se po e vazhdon politikën e saj për të firmosur vetëm me talente të rinj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here