Alexis Sanchez shpallet fajtorë për evazion fiskal

Ylli i ri i Manchester United, Alexis Sanchez është shpallur fajtorë për evazion fiskal.

Sanchez mori dënim me 16-të muaj burgim për shkak të mashtrimit të autoriteteve tatimore.

Sanchez është akuzuar për evazion fiskal me vlerë 1 milionë euro gjatë vitit 2012-2013 në kohën kur luante te Barcelona.

Sipas ligjeve spanjolle ai nuk do të përfundojë në burg për shkak se dënimi me burg duhet të jetë 24 muaj për të përfunduar në burg.

Kliliani nuk është lojtari i vetëm që akuzohet për evazion fiskal, pasiqë më herët është akuzuar edhe Messi, Ronaldo,Modric dhe Mascherano.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here