Real Madridi në verë do të fitojë një portjer fantastik!

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez dy vite ka tentuar që të transferojë një portjer klasi dhe duket se më në fund e ka arritur qëllimin.

Bëhet fjalë për portjerin e Manchester United, David de Gea.

Sipas “Don Balon”,David de Gea i ka thënë Ramos dhe Iscos se do ti bashkohet Realit në fund të sezonit.

Keylor Navas ka deklaruar se është i gatshëm që të konkurojë me de Gean dhe Courtois për portën e Realit dhe kjo tregon se Reali verën e ardhshme do të sjellë një portjer të ri.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here