Alexis Sanchez ka thyer dy rekorde para se të luaj ndeshjen e parë me United

Alexis Sanchez me transferimin e tij te Manchester United u bë lojtari më i paguar në historinë e Premier League. 

Por investimi i “Djajve të Kuq” për të rezultoi me sukses pasiqë u shpagua edhe ekonomikisht edhe me anë të marketingut.

Alexis Sanchez ka thyer rekord në shitjen e fanellave në merkaton dimërore.

Gjithashtu Sanchez ka thyer rekord edhe në rrjetet sociale. Postimi i klubit të Manchester United për transferimin e tij ka marrë më së shumti pëlqime në historinë e klubit 2 milionë. Edhe në Instagram dhe Twitter ka ndodhur e njejta gjë.

Tani mbetet ti shohim paraqitjet e tij në fushën e futbollit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here