Bayern blen përsëri nga Dortmund dhe Leverkusen

Siç bënë të ditur “Kicker”, kryesia e Bayernit është në kërkim të lojtarëve të ri që do ta zëvendësojnë Riberyn dhe Roben.

Franck Ribery dhe Arjen Roben janë drejt fundit të karierës së tyre dhe është e qartë se Bayern duhet të gjejë zëvendësuesit e tyre.

Sipas “Kicker”, Bayerni po shqyrton mundësinë e transferimit të Leon Bailey dhe Christian Pulisicit.

Bailey këtë sezonë ka shënuar 8-të gola në 18-të ndeshje të luajtura për Leverkusenin, kurse Pulisic ka shënuar tre gola dhe 2 asistime për skuadrën e Dortmundit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here