Pas startit të shkëlqyeshëm, Inter tani afër rekordit katastrofal

Skuadra e Interit këtë fundjavë do të mund ta evitojë një rekord negativ të cilin nuk do të donte asnjë gjeneratë e Interit ta mbajë mbi supe.

Inter këtë fundjavë do të mirëpresë Bolonjën dhe në rast se nuk arrinë të fitojë do të jetë kjo ndeshja e 9-të rradhazi pa fitore në Serie A dhe kjo do të jetë një rekord i ri në klub.

Skuadra nga Milano deri tani ka 8-të ndeshje pa fitore rradhazi, një gjë e tillë ka ndodhur 4 herë në historinë e klubit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here