Shkëmbim yjesh mes Chelsea dhe Real Madrid?!

Chelsea po synon që të sjellë në Stamford Bridge Marco Asension si pjesë e një marrëveshje për Eden Hazard që mund të transferohet në Real Madrid, sipas Don Balon.

Los Blancos” janë të vendosur për të blerë belgun dhe nga ana Chelsea në mënyrë që të zbusë çmimin e Hazard dëshiron të marrë Asension i cili dëshiron një largim nga Madridi pasi nuk po gjen hapësirë në formacionin e parë.

Skuadra e Antonio Conte është e gatshme të paguajë plot 119 milionë funta nëse fillojnë lëvizjet për një marrëveshje të njëanshme pa përfshirë Hazard.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here