Barcelona do të kërkojë që finalja e Copa Del Rey të mbahet në „Bernabeo“

Klubi katalanas dëshiron që fansat e saj të kenë udhëtim të lehtë në finalen e Kupës.

Finalaje  Kupës së Mbretit do të luhet me 21 prill mes Sevillas dhe Barcelonës.

Si çdo vit stadiumi ku do të luhet finalja vendoset pas njohjes së kundërshtarëve në finalen e kupës.

Skuadra e Barcelonës ka kërkuar që finalja e Kupës të luhet në Bernabeo, por një gjë e tillë vështirë se do të ndodhë pasiqë Reali do ta refuzojë një gjë të tillë kurse vendimin final e ka Federata e futbollit të Spanjës. Nga ana tjetër Sevilla ka kërkuar që finalja të luhet në stadiumin e tyre por një gjë e tillë është refuzuar nga Barcelona.

Federata e futbollit po shqyrton mundësinë e zhvillimit të finales në Wanda Metropolitano në Madrid ose në Mestalla.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here