Dortmund i vë një çmim prej 100 milionë eurosh lojtarit të saj!

Borussia Dortmund i ka vënë një klauzolë prej 100 milionë eurosh lojtarit të vet Christian Pulisic, sipas Sport1.

19 vjeçari është vënë nën shënjestrën e shumë ekipeve të mëdha ku futbollistin janë duke e kërkuar Manchester United, Bayern Munchen dhe Liverpool ku gjatë verës amerikani mund të largohet nga Signal Iduna Park.

Megjithatë Borussia Dortmund i ka bërë një ofertë të re lojtarit në mënyrë që ta bindin atë që të qëndrojë tek verdhezinjtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here