Pep Guardiola gati 50 milionë euro për mesfushorin e ri!

Manchester City ka arritur marrëveshje për transferimin e  mesfushorit të Shakhtar.

Edhe pse Manchester City po luan shkëlqyeshëm, Guardiola dëshiron transferimin e brazilianit Fred.

“Qyterarët” do të derdhin 50 milionë euro në arkën e Shakhtar.

Guardiola i adhuron mesfushorët brazilian dhe me ardhjen e Fred, do të ketë më shumë opcione.

Fred këtë sezonë ka luajtur 16-të ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here