Salah një hap larg rekordit në Premierleague

Futbollisti i Liverpoolit, Mohamed Salah po luan një sezonë fantastike dhe është njëri nga lojtarët kyç në skuadrën e Liverpoolit.

Te Roma ishte i shkëlqyeshëm, por te Liverpool është fantastik dhe mund të thuhet se është lojtari më i mirë në Premierleague.

Salah këtë sezonë ka shënuar 19-të gola me këmbën e majtë dhe vetëm një gol e ndan atë nga rekordi i Fauler, i cili në vitin 1944/45 kishte shënuar 19-të gola me këmbën e majtë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here