Griezmann pas 40 sekondash i saktë për triumfin e Atleticos (VIDEO)

Skuadra e Simeones në ndeshje hyri si favorite dhe në fund e mori fitoren e merituar kundër Malagas.

Griezmann e hapi rezultatin e ndeshjes vetëm pas 40 sekondash për epërsinë e Atleticos. Deri në fund të ndeshjes rezultati i ndeshjes mbeti i njejti rezultat.

Gjatë ndeshjes Malaga tentoi ta barazonte ndeshjen por në fund 3 pikët shkuan për Madrilenët.

Me këtë fitore Atletico mbetet në pozitën e dytë me 6 pikë më pak se Barcelona.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here