Vdes ish futbollisti i Celtic dhe Manchester United

Futbollisti i dikurshëm i Celtic dhe i Manchester United, Liam Miller ka ndërruar jetë në moshën 36-të vjeçare nga sëmundja e kancerit.

Miller nga viti 2004 deri në vitin 2009 ka luajtur 21 ndeshje për përfaqsuesen e Irlandës.

Karierën e filloi te Celtic në vitin 2000, kurse katër vite më pas u transferua te Manchester United. Ai gjithashtu ka luajtur edhe për Leeds United, QPR, Sunderland dhe Hibernian.

Karierën e përfundoi në SHBA.

Manchester United ka shprehur ngushëllimet për vdekjen e tij.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here