Chelsea e përmbajtur me Antonio Conten!

Chelsea ka vendosur që në fund të këtij sezoni ti japin fund kontratës me italinain Antonio Conte, raporton The Telegraph.

Klubi nuk dëshiron që ta shkarkojë trajnerin në gjysmë të sezonit por dëshirojnë që ai të largohet gjatë verës me një pëlqim të të dy anëve.

Raportet e Antonio Contes janë prishur me drejtuesit e Chelseas gjatë sezonit të kaluar dhe që atëherë nuk janë përmirësuar duke rritur spekulimet se trajneri italian do të “konzervohet” nga klubi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here