Manchester United zhgënjen ndaj Newcastle United!

Newcastle United ka shënuar fitore minimale 1:0 ndaj Manchester Unitedit në kuadër të Premierigës angleze.

Manchester United u është kthyer humbjeve në Premier League, duke u mposhtur në udhëtim nga Newcastle United 1:0.

Golin e vetëm dhe të fitores e shënoi Ritchie në minutën e 65’.

Pas kësaj humbje, Unitedi vazhdon të mbetet në vendin e dytë më 56 pikë, 16 më pak se sa City në vendin e parë, ndërsa Newcastle ngritët në vendin e 13 më 28 pikë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here