Conte: Jam i tmerrshëm për të bindur klubet që të blejnë lojtarë!

Kur vjen puna për të bindur klubet që blejnë lojtarë Antonio Conte e ka pohuar se është shumë i paaftë në këtë aspekt.

Megjithatë, trajneri italian deklaroi se aftësitë e tij për të drejtuar një skuadër nuk mund të vihen në dyshim.

“Detyra ime është që të provoj dhe përmirësoj çdo lojtar që drejtojë une”- deklaroi Conte.

“Për mentalitetin, për dëshirën, dëshirën për të luftuar dhe aspektet taktike”.

Kjo është detyra ime dhe jam shumë i zoti në të.

Antonio Conte këtë sezon nuk ka bindur fare drejtuesit  e klubit dhe ka afat deri në fund të sezonit për arritur diçka ose në të kundërt shkarkimi duket i paevitueshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here