Real Madrid vihet në ndjekje të Courtois!

Real Madrid duket se i kanë dhënë fund ndjekjes së portierit të Manchester United David De Gea dhe kanë kthyer vëmendjen nga numri 1 i portës së Chelseas Thibaut Courtois, sipas TalkSport.

Reali ka një kohë të gjatë që po e ndjek De Gean, por transferimi i tij nga Manchester United këtë sezon duket shumë i vështirë.

Gjigantët spanjollë janë të dëshpëruar që të firmosin me një portier të ri dhe tani kanë objektiv Courtois, i cili akoma nuk ka nënshkruar një kontratë të re me Chelsean dhe kjo për madrilenët është një dritë në fund të tunelit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here