Ronaldo tregon si ta mposhtin PSG!

Lënia jashtë Kupës së Mbretit dhe titullit të Sanjës nuk i’a kanë humbur shpresat lojtarit me te mire te vitit, Cristiano Ronaldo.

Ai në një intervistë për Goal.com ka folur për ndeshjen e ardhshme ndaj PSG në Ligën e Kampionëve, ku tregon mënyrën si mund të kalojnë në çerekfinale.

“Ne do të luajmë kundër një skuadre të madhe me lojtarë të jashtëzakonshëm, të cilën e respektojmë pak”, u shpreh Ronaldo kur pranoi çimimin e lojtarit të vitit 2017 nga Goal.com.

“Por, ne kemi treguar se Real Madrid ka skuadër të fortë dhe grup të bashkuar, me shumë përvojë në këtë garë”, vazhdoi ai.

“Ne e dimë se duhet të jemi shumë të fokusuar dhe të luajmë dy ndeshje të mira për të vazhduar përpara në Ligën e Kampionëve”, tha në fund Ronaldo.

Real Madrid dhe PSG do të takohen këtë të mërkurë nga ora 20:45 në Santiago Bernebeu.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here